VII Targi „Czas na Młodzież” w Gdańsku. Amberexpo ‘2024.

VII Targi „Czas na Młodzież”.

To już po raz kolejny Stowarzyszenie Morena organizuje regionalne spotkanie młodzieży. W dniach 22-24 października 2024 r. W gdańskim Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AMBEREXP oodbyła się kolejna edycja Targów Młodzieżowej Aktywności “Czas na Młodzież”. W tym roku obecnych było aż 240 klas z 42 pomorskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które prezentowały swoje oferty edukacyjne. Uczestnictwo wzięło również organizacji pozarządowych Pomorza. Zaprezentują swoją ofertę w ramach aktywności dla uczestników i uczestniczek.

Czas na Młodzież.

Wydarzenie przede wszystkim skierowanego było do młodych osób w wieku szkolnym, nauczycieli, pedagogów. Zorganizowane zostało tradycyjnie przez  Stowarzyszenie Morena. “Targi ‘Czas na Młodzież” w swojej bardzo bogatej i różnorodnej ofercie o charakterze edukacyjnym daje  doskonałą szansą na rozwój oraz zdobycie praktycznych umiejętności, wpływa na poszerzeniem kompetencji oraz zawiązywaniu nowych relacji między placówkami oświatowymi. Adam Niemkiewicz, prezes Stowarzyszenia Morena uważa, że Targi przede wszystkim stanowią przestrzeń dla młodych ludzi, gdzie mogą zacząć odkrywać swoje talenty i zaczerpnąć wiedzy od ekspertów.

Oferty edukacyjne.

Targi to szansa na wymianę wiedzy. Jest to też okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną w regionie pomorskim. Podjęcie decyzji przez młodego człowieka o dalszym kierunku edukacji jest bardzo istotne szczególnie                        w przypadku szkół ponadpodstawowych. Stanowić to może preludium do ukierunkowania się w wyborze kierunków studiów lub innej opcji wyboru dotyczącej wykonywania przyszłego zawodu. Rynek pracy jest dość nasycony. Młodzi ludzie po ukończonych szkołach często nie mogą podjąć pracy w swoim zawodzie. Często marnują swój potencjał intelektualny. Zmuszeni są do podejmowania pracy niezgodnej ze swoim wykształceniem, gdzie mają miejsce śmieciowe umowy i brak perspektyw zawodowych oraz niskie uposażenia, które nie pozwalają im na stabilizację życiową, finansową i samodzielność, gdzie m.in. przy niskiej zdolności kredytowej,  przy znacząco wysokim oprocentowaniu kredytu nie mogą zakupić własnego lokum ze względu na wysokie ceny mieszkań i domów, wszelkich  nieruchomości na rynku wtórnym jak też pierwotnym.

Tekst: Beata Lewandowska

 

Podobne wpisy

VI rocznica tragicznej  śmierci Pawła Adamowicza. Świat przemawia językiem nienawiści…

Gdańskie kolędowanie z Dobrodziejami Dzieci. Pomagamy dzieciom chorym i z ubogich rodzin.

Wspólnota Pastelowa w Gdańsku. Mieszkańcy walczą o chodnik dla pieszych.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Założymy, że to Ci odpowiada, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Czytaj więcej