Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju – warsztaty teatralne w Gdańsku dla nauczycieli i edukatorów


W ramach projektu: “Wspólna Wyspa / The island we share”, zapraszamy do udziału w unikatowych na terenie Polski warsztatach, prowadzonych przez jedną z najlepszych specjalistek w tej dziedzinie: dr Sunčicę Milosavljević (Serbia). Celem tego programu jest zniwelowanie luki między wiedzą o zrównoważonym rozwoju a działaniami praktycznymi – co według badań UNESCO stanowi największy problem współczesnej edukacji na ten temat.

Program SEED, opracowany przez międzynarodowy zespół artystów, pedagogów sztuki, nauczycieli oraz ekspertów ds. edukacji zrównoważonego rozwoju, wprowadza kreatywne metody pracy z dramatem i sztuką, które rozwijają kluczowe kompetencje w obszarze zrównoważoności.

Szkolenie skierowane jest do WSZYSTKICH nauczycieli (zarówno przedmiotów ścisłych, humanistycznych, nauk społecznych, sztuki, wychowania fizycznego, itd.), a także do bibliotekarzy, pedagogów szkolnych, psychologów i innych pracowników współpracujących z uczniami w wieku 13–19 lat. Celem jest inspirowanie do działania poprzez współpracę uczniów, nauczycieli i kadry kierowniczej szkoły, wzmacniając całościową perspektywę zrównoważonego rozwoju.

Terminy zajęć:

14 marca (piątek) 17:00-20:00
15 marca (sobota) 10:00-13:00 (przerwa obiadowa) 15:00-18:00
16 marca (niedziela) 10:00-13:00 (przerwa obiadowa) 15:00-18:00

Szczegółowy program zajęć znajduje się na stronie: https://teatrszekspirowski.pl/event/edukacja-na-rzecz-zrownowazonego-rozwoju


Ważne informacje:

1) Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość dramatu/teatru – wystarczy chęć do zgłębiania tematyki zrównoważonego rozwoju oraz kreatywnego nauczania i uczenia się.
2) Szkolenie jest bezpłatne dla nauczycieli. Wszystkie koszty pokrywa projekt “The Island We Share / Wspólna Wyspa”
3) Po zakończeniu szkolenia nauczyciele otrzymają Certyfikat Uczestnictwa wydany przez organizatorów.


Jak aplikować?

Zrównoważony rozwój to podejście systemowe, wymagające współpracy między dyscyplinami i systemami. W szkole oznacza to współpracę nauczycieli różnych przedmiotów oraz z kierownictwem placówki. Dlatego nasze szkolenie jest przeznaczone dla zespołów szkolnych.

Na zajęcia można aplikować, zgłaszając trzyosobowy zespół składający się z:

– 1 osoby reprezentującej przedmioty ścisłe (np. biologia, chemia, geografia, fizyka, matematyka, informatyka, nauki techniczne),
– 1 osoby reprezentującej przedmioty humanistyczne (np. historia, języki, nauki społeczne i polityczne, filozofia, etyka, a także psychologia, edukacja obywatelska),
– 1 osoby reprezentującej kulturę i sztuki kreatywne (np. WOK, muzyka, plastyka nauczyciele prowadzący zajęcia pozalekcyjne oparte na sztuce i kulturze, muzyce, sztukach wizualnych, teatrze, literaturze).

Członkowie kadry zarządzającej szkoły, a także indywidualni nauczyciele, mogą również zgłaszać się, o ile uda im się skompletować interdyscyplinarny zespół z udziałem kolegów (np. nauczycieli z innych przedmiotów, także z innych szkół).

Jednocześnie informujemy, że wysyłając zgłoszenie zgadzacie się obowiązujące zasady RODO.
Szczegóły tutaj: https://teatrszekspirowski.pl/o-teatrze/polityka-prywatnosci/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu dotacyjnego SYNERGIE.

Podobne wpisy

Centrum Praw Kobiet w Gdańsku. „Ja eMOCjonalna” – trening empatii.

Spotkanie otwarte z obywatelskim kandydatem na Prezydenta Polski w Gdańsku. Normalny Kraj.

„Światło dla bohaterów”. 83 gdańskie obchody przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Założymy, że to Ci odpowiada, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Czytaj więcej