Aktualności

Program Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego. Nowe wytyczne i zmiany w zapisach.

W Fundacji RC mieszczącej się na ulicy Wita Stwosza w Gdańsku, 28 października 2024 roku organizacje pozarządowe z Pomorza spotkały się na spotkaniu integracyjnym o charakterze  sieciującym. Spotkanie połączone było z konsultacjami Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego /SWP/ z NGO na rok 2025. Była to okazja do wzajemnego poznania się z innymi organizacjami, podjęcia współpracy, nawiązania relacji. Nadrzędnym celem wydarzenia było przyłączenie się do dyskusji o współpracy międzysektorowej.

 

Gośćmi specjalnymi był Andrzej Kowalczys i Agata Chrul – przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Moderatorką spotkania była Marta Dietrich z Fundacji RC. Zaproszeni goście omówili zasady konsultacji programu współpracy SWP z organizacjami pozarządowymi na następny rok oraz założenia Programu Współpracy na rok 2024 oraz o konieczności wprowadzonych zmian na rok  kolejny. Moderowana dyskusja na temat zapisów Programu Współpracy pozwoliła na  wspólne wypracowywanie uwag.

 

Poprowadzona była przez Martę Dietrich, która była również  inicjatorką moderowanego networkingu, który przeprowadzony został w formie zabawy. „Networking określa się jako relacje biznesowe /tu między organizacjami III sektoru/, które nawiązuje się w celach współpracy, ewentualnej wymiany wiedzy lub dzielenia się swoimi umiejętnościami. Jest to forma bliższej, opartej na zaufaniu znajomości, w której obie strony czerpią korzyści i realizują swoje cele”.  Wprowadzeni zostaliśmy w zagadnienie speed networking’u.

 

Osoby pracujące w sieci, czy propagujące swoją działalność zazwyczaj poszukują nowych możliwości do poszerzania swojej puli propozycji i promowania rodzaju swojej działalności. „Speed networking” to forma spotkania mająca na celu przyspieszenie kontaktów biznesowych, tu ngo- wców. Szybkie tworzenie sieci kontaktów zasadniczo polega na tym, że uczestnicy zbierają się razem w celu wymiany informacji. Witają się nawzajem w serii krótkich wymian zdań w określonym czasie. Podczas interakcji uczestnicy dzielą się swoim doświadczeniem i celami swojej działalności. Osoby pracujące w sieci i propagujące swoją działalność zazwyczaj poszukują nowych możliwości do poszerzania swojej puli propozycji i promowania rodzaju swojej działalności. Techniki te pozwalają  na lepsze nawiązywanie relacji. Taki charakter przybrało to spotkanie.

 

Tekst/foto: Beata Lewandowska

 

 

 

Prezes Stowarzyszenia "Gdańsk Miasto Marzeń"

Od urodzenia mieszkanka miasta Gdańsk, orunianka, malarka, graficzka, poetka fotografka, felietonistka, publicystka na Portalu Gdańsk Miasto Marzeń.

Manager środowisk artystycznych
Członek KMPOiW "Solidarność"

Pokrewne wpisy

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Założymy, że to Ci odpowiada, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie